B2B MAGAZÍN O ÚKLIDU A PRO ÚKLID

Oborový adresář

Spolupracujeme

Mezinárodní úklidový veletrh CMS se blíží

Ilustrační foto: redakce

Blíží se jedna z nejdůležitějších evropských událostí v oboru úklidu – mezinárodní veletrh CMS 2013 Berlín – Cleaning. Management. Services. Proběhne od 22. do 25. září v Berlíně a nabídne komplexní přehled výrobků, systémů a postupů z oblasti průmyslové čisticí techniky. Organizátoři potvrzují, že zájem vystavovatelů je velký. „Takřka všechna místa ve výstavištních halách jsou už obsazena,“ tvrdí Christian Göke, generální ředitel pořadatelské společnosti Messe Berlin. „Všichni lídři trhu a řada malých a středních firem ze všech oblastí úklidového průmyslu už se zaregistrovali – a slibují návštěvníkům celou řadu inovací a zlepšení v oblasti úklidové a čisticíc techniky a čisticích prostředků,“ dodává.

Berlínský veletrh se nachází v centru nejsilnějšího odbytiště pro komerční čisticí technologie a chemii v Evropě. „Stejně tak veletrh CMS je hlavní oborovou akcí pro všechny firmy a poskytovatele služeb z tohoto oboru podnikání,“ podotýká Christian Göke. Na této vrcholné akci je zastoupen každý, kdo je v tomto odvětví důležitý. V hlavním městě SRN jsou očekáváni všichni přední výrobci úklidových strojů a zařízení, jakož i čisticích, ochranných a dezinfekčních prostředků. K jejich prezentaci je tu k dispozici 25 000 čtverečních metrů výstavního prostoru. Organizátoři věří, že letošní ročník předčí v návštěvnosti ten minulý – který také trhal rekordy. Očekává se účast více než 360 vystavovatelů z 20 zemí světa a více než 16 000 návštěvníků z 65 zemí světa, kteří využijí veletrh jako příležitost k získání nových informací a posílení stávajících obchodních kontaktů, ale třeba i k vytvoření nových.

Úklid ve všech podobách
Odborní návštěvníci se na veletrhu CMS mohou zaměřit na konkrétní témata. „Groundcare show“ v hale 2.2 zahrnuje stroje, vybavení a příslušenství pro údržbu zeleně, veřejných prostranství, chodníků a silnic a také vybavení pro zimní údržbu venkovních prostor.
V prostorách jižního vchodu na výstaviště, uvítá návštěvníky z Německa i ze zahraničí další speciální část veletrhu, doplněná ukázkami zaměřenými na téma „Čistění skel a fasád“ a „Zdvižné pracovní plošiny“. Všechna zde vystavená zařízení tu budou k vidění přímo při práci, v „reálných“ pracovních podmínkách.
Dalším tématem veletrhu CMS je „Design“. V hale 1.2 budou mít svůj vlastní prostor pro prezentaci vyhrazen finalisté ceny Purus Award. Ve spolupráci s řadou profesních asociací budou během CMS k vidění i programy zaměřené na specifické cílové skupiny – jako jsou provozovatelé ubytovacích zařízení, poskytovatelé služeb v domácnostech či zástupci municipalit a poskytovatelé služeb z oblasti facility managementu pro municipality.
Spolupořádající asociace – Spolkový cech poskytovatelů čištění budov a řemeslníků (BIV), Odborný svaz čisticích systémů ve společenství s VDMA – Asociace německých strojů a zařízení a Průmyslový svaz hygieny a povrchové ochrany (IHO) budou mít společnou prezentaci v hale 3.2.


Kdo dostane úklidového Oscara?
Tradiční součástí veletrhu CMS je i vyhlášení vítěze prestižní ceny Purus Award. Pořadatel Messe Berlin vyzývá všechny vystaviovatele na CMS 2015 k přihlášení svých výrobků či řešení do letošního ročníku této ceny. Ocenění bude udělováno v pěti kategoriích: Technologie, vybavení, hygiena sociálních zařízení, systémy řízení a software a komunikace značky. Odborná porota vybere nejinovativnější a nejlépe fungující (a také desingově dobře zvládnuté) produkty. Uzávěrka přihlášek je 22. května.

Konference: Lidé a byznys
Součástí programu veletrhu CMS je i již druhý ročník mezinárodního kongresu, jehož téma letos zní: Lidé a byznys. Diskutovat se tak bude o dvou základních faktorech, které mají klíčový vliv na úklidový průmysl. Čelní představitelé tohoto oboru z různých oblastí světa – z Evropy, USA, jižní Afriky, Indie či Číny představí svůj pohled na toto téma z hlediska svých zkušeností a zároveň je zasadí do mezinárodního kontextu. Kongres se uskuteční za aktivní podpory Evropské federace úklidového průmyslu (EFCI), Evrospké asociace čisticí techniky EUnited a mezinárodní asociace pro mýdla, detergenty a čisticí produkty A. I. S. E.
Kongres se uskuteční na berlínském výstavišti v Marshall-Haus od 23. do 24. září a bude simultánně tlumočen do němčiny, angličtiny a francouzštiny.
Výběr tématu pro CMS kongres 2015 poukazuje k důležitosti lidského faktoru v oblasti úklidového průmyslu. Účastníci se pokusí v přednáčškách a panelových diskusích identifikovat nevyužitý potenciál v oblasti lidských zdrojů a definovat, jaký typ zaměstnanců budou potřebovat úklidové firmy v budoucnu. Diskuse se budou točit také kolem toho, nakolik se požadavky trhu a poptávka po službách v blízké budoucnosti změní a jak se tyto změny promítnou do oblasti lidských zdrojů.
V průběhu všech čtyř dnů konání veletrhu bude navíc v hale 1.2 ve Stuttgart room probíhat diskusní CMS Forum 2015, zaměřené na praktická témata, jako je mzdová politika, hygiena, zdraví a trendy v úklidovém oboru.


Program CMS konference

Středa 23. 9.
14:00 – 14:30 – uvítání účastníků
své příspěvky pronesou:
Christian Göke, generální ředitel Messe Berlin
Bengt Jödahl, EFCI
Markus Asch, prezident EUnited Cleaning a prezident VDMA – odborného svazu čisticích systémů
Susanne Zänker, generální ředitelka Mezinárodní asociace pro mýdla, detergenty a čisticí produkty A. I. S. E.

14:30 – 15:15 – úvodní přednáška (přednášející zatím neoznámen)

15:15 – 16:15 – Výzvy demografických změn
panelová diskuse na téma současné situace na trhu práce a jeiích změn v budoucnu
Pascal Gauthier, generální ředitel ONET Cleaning and Services, Francie
Scott Newland, EC Synergy SA, Velká Británie
Adrienne Axler, generální ředitel Sodexo, Belgie
Klaus Pankau, personální ředitel WISAG, Německo

16:15 - 16:35 - Coffee Break

16:35 - 17:35 – Mezinárodní porovnání školení
panelová diskuse
Mario Gomez, absolvent školení; Karl Breer, instruktor Management Breer Gebäudedienste, Německo
Santanu Gosh, absolvent školení; Preyansi Mani, hlavní školitelka VDMA, Indie
Linda Dyaro, absolventka školení; Clive Damonze, instruktor a ředitel Metro Cleaning Services, JAR

17:35 - 17:50 – Prezentace kongresu WFBSC 2016 v Tokiu

18:30 – slavnostní recepce

Čtvrtek 24. 9.

10:15 - 11:00 – Technologie a udržitelnost: Vědecký pokrok, který zvyšuje účinnost čištění

Dr. Ilham Kadri, prezident Diversey Care Division of Sealed Air Corp., Nizozemí

 
11:00 - 11:50 – Hygienické skandály v Brémách, Berlínu, Mannheimu a Kielu – proč jsme se z nich nepoučili?

MUDr. Klaus-Dieter Zastrow, ředitel Institutu pro hygienu a environmentální medicínu kliniky Vivantes, Německo

11:50 - 12:10 - Coffee Break

12:10 – 13:00 – Základní podmínky a potenciál k rozvoji pro úklidový průmysl na světových trzích
Panelová diskuse
Markus Asch, předseda představenstva společnosti Alfred Kärcher Gmbh & Co. KG, Německo
Stan Doobin, prezident Harvard Maintenance, USA
Lin Ying, generální ředitelka Secaide, Čína
Paresh Parekh, generální ředitel Sort India Enviro Solutions, Indie
Vera Glebovskaya, ředitelka Cleaning Master, Rusko

13:00 - 13:45 – přestávka na oběd

13:45 - 14:35 – Hygiena a udržitelnost
Raj V. Rajan, PhD, PE, viceprezident Ecolab Inc., USA

14:35 - 15:30 – Vlivy různých kulturních prostředí na standardy a požadavky v oblasti úklidu budov u různých národů
Sujata Banerjee, Consultant intercultures, Německo/Indie

15:30 – 16:00 – Závěr kongresu, pozvání k návštěvě veletrhu
Cathy Smith, Brusel
 

Registrace na CMS konferenci
Vystavovatelé a návštěvníci veletrhu, kteří mají zájem zúčatsnit se 2. mezinárodní konference CMS 2015 se mohjou zaregistrovat on-line na adrese www.cms-berlin.de / CMS Congress. Pro účastníky, kteří se registrují do 15. června, bude poplatek činit 300 euro, později 400 euro. Vstupenka na konferenci je zároveň i vstupenkou na veletrh a opravňuje držitele k účasti na slavnostní recepci 23. září večer.

QUARTAL MEDIA informuje

Ke konci roku 2012 bylo ukončeno vydávání tištěného čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, který se věnoval problematice pohřebnictví.
Oborový B2B magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ vychází v tištěné podobě již osmým rokem. Můžete si jej přečíst i v elektronické verzi, která je zdarma k dispozici na portálu floowie.com
V loňském roce bylo zastaveno vydávání elektronické verze dvouměsíčníku s názevem ÚKLID+ [INFO]. Všechna vydaná čísla jsou dostupná v našem archivu a na portálu floowie.com

Aktuální elektronická verze magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ

Magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ v plnohodnotné elektronické verzi pro PC, Mac, Android a iOS

Kompletní archiv všech dosud vydaných čísel najdete volně přístupný zde

Doporučujeme

 

UKLIDPLUS.CZ je internetový portál magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, který vychází jako dvouměsíčník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@uklidplus.cz, www.uklidplus.cz