B2B MAGAZÍN O ÚKLIDU A PRO ÚKLID

Oborový adresář

Spolupracujeme

Kdo, jak a čím čistí tunel Blanka

Foto: Pražské služby, a.s.

Tunelový komplex Blanka (TKB), do provozu uvedený 19. září 2015, je součástí Městského okruhu v Praze. A to mezi mimoúrovňovými křižovatkami Malovanka a Pelc-Tyrolka. MBK zahrnuje na sebe navazující Brusnický tunel, Dejvický tunel a Bubenečský tunel. Celková délka Blanky je 5 502 metrů, což znamená, že TKB představuje nejdelší silniční tunel v České republice. A co víc - také nejdelší městský tunel v Evropě.
A jak se vlastně TKB čistí? Jak často a s pomocí jakých technických prostředků?
O informace jsme požádali tiskového mluvčího akciové společnosti Pražské služby Mgr. Radima Manu.
Takže – pokud jde o práce, které Pražské služby, a.s. realizují v tunelu Blanka (a také v přilehlých stavbách), dvakrát týdně probíhá strojní čištění komunikací. Stejně tak dvakrát týdně se čistí chodníky.
Mytí stěn tunelu, stejně jako čištění odvodnění přichází na řadu čtyřikrát do roka. Jednou za rok se čistí i tunelový strop. Pro lepší představu - jde o dva šestikilometrové úseky.
Třikrát do roka pracovníci Pražských služeb, a.s. umyjí dopravní značení a také tlumiče nárazu.
Mytí havarijního dopravního značení a odstraňování grafitti nemá stanovený harmonogram. Na řadu přichází vždy tehdy, je-li to zapotřebí.
Zapomenout nesmíme ani na zimní údržbu vozovek i chodníků a údržbu zeleně.
„Celkově představuje roční objem prací částku cca 30 milionů Kč. Počet lidí, kteří je uskutečňují, závisí na typu práce. Od dvou až po dvacet osob,“ konstatoval Radim Mana.
Čtenáře nepochybně bude zajímat i to, jaké technické prostředky pracovníci Pražských služeb, a.s. v tunelu Blanka používají.
Zda a jaké chemické prostředky jsou jim k dispozici.
A také, kde končí nasbíraný odpad…
Celé znění článku najdete v letošním prvním čísle tištěné verze B2B magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, která vyjde koncem února!

Foto: Pražské služby, a.s.

QUARTAL MEDIA informuje

Ke konci roku 2012 bylo ukončeno vydávání tištěného čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, který se věnoval problematice pohřebnictví.
Oborový B2B magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ vychází v tištěné podobě již osmým rokem. Můžete si jej přečíst i v elektronické verzi, která je zdarma k dispozici na portálu floowie.com
V loňském roce bylo zastaveno vydávání elektronické verze dvouměsíčníku s názevem ÚKLID+ [INFO]. Všechna vydaná čísla jsou dostupná v našem archivu a na portálu floowie.com

Aktuální elektronická verze magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ

Magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ v plnohodnotné elektronické verzi pro PC, Mac, Android a iOS

Kompletní archiv všech dosud vydaných čísel najdete volně přístupný zde

Doporučujeme

 

UKLIDPLUS.CZ je internetový portál magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, který vychází jako dvouměsíčník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@uklidplus.cz, www.uklidplus.cz