B2B MAGAZÍN O ÚKLIDU A PRO ÚKLID

Oborový adresář

Spolupracujeme

Jak se uklízí po Sedlecké pouti

Foto: internet

Víte, kam se vydat na Sedleckou pouť? Koná se pravidelně vždy o Velikonocích. A místní o ní s pýchou říkávají, že po té pražské, velkolepé Matějské, je hned druhou největší poutí v Čechách i na Moravě. Ta slavná pouť se vždy o Velikonocích koná v Sedlci na okraji Kutné Hory. Jestli je opravdu druhá největší u nás po Matějské v Praze, toť otázka. Jednou z těch největších bývá ovšem bezpochyby.

Úklid komunikací a chodníků

Než pouť může začít, v čase, kdy provozovatelé atrakcí staví svá lákadla, stojí před Technickými službami Kutná Hora, společností s ručením omezeným, jeden důležitý úkol.
„Před začátkem pouti zajistíme v prostoru jejího konání úklid komunikací a chodníků po zimě, a to formou strojního i ručního zametení posypového materiálu. Dále na místo konání pouti přistavíme čtyři velkoobjemové kontejnery na odpad,“ konstatuje jednatel zmíněné společnosti Ing. Jan Jäger.

Noční sběr odpadků

Během celé pouti pak pracovníci Technických služeb Kutná Hora zajišťují noc co noc strojní i ruční sběr odpadků.
Sedlecká pouť o velikonočním čase do značné míry mění život města – nebo aspoň jeho nemalé části. Projeví se to řadou dopravních omezení, dočasnou úpravou dopravního značení, v okolí pouti snížením maximální povolené rychlosti…
Letos se pouť konala, jak už bylo řečeno, počátkem dubna, a tak poťouchlý a zlomyslný apríl nadělil Kutné Hoře opravdové aprílové počasí. Sluníčko a krupobití, taky sníh, ba i hodně intenzivní krátkodobé průtrže mračen. Nebylo proto zbytí, provozovatelé atrakcí tedy museli na zatravněné a rozbahněné plochy navážet štěrk. To aby si natěšení milovníci kolotočů a adrenalinu nemuseli obouvat holiny a brodit se v záplavě bahna.

Tucet pracovníků a zametací stroj RAVO

Pouť v Sedlci na okraji Kutné Hory končí tradičně o Velikonočním pondělí večer. Bylo tomu tak i letos.
 „Odpadků jsme letos z prostor Sedlecké pouti odvezli zhruba pět tun. Odpad, slosovaný a naložený do kontejnerů, odvážíme na skládku AVE v Čáslavi. Putoval tam samozřejmě i ten z pouti.
Noční úklid probíhal od vypnutí atrakcí zhruba do třetí hodiny ranní. Zajišťovaly ho ze soboty na neděli a z neděle na pondělí šestičlenné úklidové čety. Z pondělí na úterý se do boje s nepořádkem pustilo dvanáct pracovníků Technických služeb a také zametací stroj RAVO.
„S tím souvisel i úklid okolních ulic po pouti sběrem odhozených odpadů,“ vysvětluje Ing. Jan Jäger závěrem.

-pvd-
Foto: internet

Celé znění článku najdete v tištěné verzi časopisu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ číslo 2/2015, které vyjde do 15. května.

QUARTAL MEDIA informuje

Ke konci roku 2012 bylo ukončeno vydávání tištěného čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, který se věnoval problematice pohřebnictví.
Oborový B2B magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ vychází v tištěné podobě již osmým rokem. Můžete si jej přečíst i v elektronické verzi, která je zdarma k dispozici na portálu floowie.com
V loňském roce bylo zastaveno vydávání elektronické verze dvouměsíčníku s názevem ÚKLID+ [INFO]. Všechna vydaná čísla jsou dostupná v našem archivu a na portálu floowie.com

Aktuální elektronická verze magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ

Magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ v plnohodnotné elektronické verzi pro PC, Mac, Android a iOS

Kompletní archiv všech dosud vydaných čísel najdete volně přístupný zde

Doporučujeme

 

UKLIDPLUS.CZ je internetový portál magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, který vychází jako dvouměsíčník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@uklidplus.cz, www.uklidplus.cz