B2B MAGAZÍN O ÚKLIDU A PRO ÚKLID

Oborový adresář

Spolupracujeme

Amsterdamské nominace

Ilustrační foto

 

Ještě jednou se s magazínem ÚKLID+ČIŠTĚNÍ vrátíme na veletrh úklidové techniky a služeb ISSA/INTERCLEAN do Amsterdamu. Zatímco v minulém vydání jste na titulní straně mohli vidět absolutního vítěze, tentokrát vám představíme stroje a technologie, které byly v jednotlivých kategoriích navrženy k ocenění.

 

Nominace v kategorii ‘Stroje, doplňky a díly’

 

Hako-Werke GmbH s produktem  Hako-AntiBac (Německo)

Antibakteriální nádrž pro špinavou vodu

Hako-AntiBac – antibakteriální nádrž pro špinavou vodu – snižuje růst bakterií a plísní díky tomu, že do nádrže byla přidána antibakteriální aditiva. Tato antibakteriální aditiva jsou vlastně organokovové sloučeniny založené na stříbře. Antibakteriální účinnost stříbra je známa již po řadu století. Je založena na výměně iontů a asociovaných buněk a není jako v případě ostatních produktů růstovým inhibitorem. Antibakteriální aditiva jsou vpravena do nádrže smícháním s materiálem, ze kterého je nádrž vyrobena. Smíchání sloučenin stříbra se syntetickým přenosným materiálem představuje ideální proces, jelikož vzájemné rozpouštění během výrobního procesu vyústí ve stabilní sloučeninu, která nepřipustí mechanické opotřebení a jako výsledek speciálních procesních kroků se množství stříbra může omezit na nezbytně nutné minimum.

 

IPC Gansow s produktem CT40 BT50 ECS (Itálie)

Scrubber drier CT40 ECS

Scrubber drier CT40 ECS sestává ze tří hlavních prvků: kartáčovací systém Micro Scrub scrubbing, systém Chem Dose a technologie Energy Saver. Kartáčovací systém Micro Scrub s podložkou z mikrovláken z IPC Ready System myje všechny typy podlah s 80% úsporou vody během úklidového procesu, protože potřebuje jenom 0,15 litru vody za minutu místo 1,5 litru za minutu u konvenčních scrubber driers. Tato technologie byla vyvinuta a vylepšena do detailu za účelem maximalizace potenciálu úklidového systému a jeho funkčních charakteristik. Výsledky jsou garantovány díky třem hlavním technickým znakům: 1) velmi vysoká rychlost: 600 otáček/minutu pro maximalizaci úklidového potenciálu milionů vláken, 2) velmi nízký tlak: podložka jenom lehce klouže po podlaze a tím umožňuje lepší okysličení vláken podložky, 3) velmi nízká spotřeba vody – 0,15 litru za minutu pro dosažení výsledků.

 

Karcher B.V. s produktem BD 50/40 RS (Nizozemí)

Úklidový stroj BD 50/40 RS

Tento kompaktní produkt s pracovní šířkou 50 cm a maximální rychlostí  5 km/h je schopen produktivně a s úsporou energie uklidit plochy mezi  700 – 2500 m². Malý otáčivý rádius o velikosti 1,2 m umožňuje i úklid a otáčení se ve velmi úzkých prostorech. Výhledové pole začíná jenom 30 cm od přední části stroje a dosáhne tak daleko, jak jen může lidské oko. Systém vás přesvědčí díky jasným a dobře uspořádaným operačním prvkům. Operační funkce jako hloubkové čištění, údržba, transportní chod, ale taktéž i chod Eco, který je šetrný k životnímu prostředí, jsou lehce srozumitelné. Například při chodu Eco je čištění velice tiché. Nicméně hladina hluku je i při ostatních chodech velmi nízká - na úrovni 66.9 dB(A). Unikátní otáčivá stěrka poskytuje přidanou hodnotu. Stěrka se otáčí na kartáči a zaručuje celkovou absorpci vody. Stěrka může být vyjmutá rychle a lehce bez použití nástrojů. Stroj přesvědčí lehkým přístupem k roztoku a náhradní nádrži. Obě nádrže mají objem 40 litrů. Tento nádržový systém je ideální, jelikož zařízení může být rychle připraveno k užití a po použití může být systém rychle vyprázdněn. Váha 180 kg zjednodušuje přepravu tohoto úklidového stroje. Po úklidu se stroj lehce nabije díky palubní nabíječce.

 

Nominace v kategorii ‘Zařízení/nástroje pro úklid, péči a bezpečnost’

 

Baudoin Wash-Systems B.V. s produktem Travelator Cleaner.nl (Nizozemsko – stání 02.102)

Travelator Cleaner.nl (Absolutní vítěz – pozn. red.)

Travelator Cleaner.nl je lehce použitelný, byl navržen poslední technologií a má moderní vzhled. Zařízení funguje na baterie, díky kterým je Travelator Cleaner po celý den bez nutnosti nabíjení. Prvním krokem pro čištění černých stop a špíny na skle je umístění stroje na vypnutý pohyblivý pás. Boční panely jsou hydraulicky výsuvné. Panely se automaticky přizpůsobí různým výškám eskalátoru. 6 kulatých mikrovláknitých podložek začne rotovat napříč a když aktivujete sprejový systém, začnou podložky čistit sklo. Vysoko kvalitní sprejový systém sprejuje velmi tenký film čisté vody spolu s chráničem skla, který v kombinaci s podložkami s mikrovlákny lehce vyčistí i ty nejvíce zašpiněné povrchy a poskytne bezchybný výsledek. Produkt Travelator Cleaner se může používat celý den bez nutnosti opětovného plnění, a to díky 5 litrovému rezervoáru.

 

MGS International B.V. (Greenspeed) s produktem F.I.T. Floormop Injection Tool (Nizozemsko)

F.I.T. Floormop Injection Tool

Přístroj fungující na baterie pro kontrolu dávkování vody do plochého mopu. Vhlčení nastává pomocí sprejování povrchu mopu tryskami. Zařízení je celkově uzavřené a má sklápěcí přístupový kryt. Celý proces vhlčení mikrovláknitých podložek se děje uvnitř zařízení. Proces funguje následovně: konstrukce plochého mopu je uvedena do zadní části zařízení, na začátku se musí zvednout konstrukce jednoho z mopů, po tomto kroku je mop přichycen na stranu plochého mopu, který má na sobě nylovonou tkaninu, a je přenesena na mřížku. Po zatlačení na mřížku se plochý mop navlhčí předem určeným množstvím vody. Konstrukce s mopem poté vyjede na předek zařízení a tím je připraveno k použití. Rezervu tvoří 10 mopů, nabízí čtyři dávkovací úrovně. Zařízení má navrchu otvor pro plnění  a výpustní otvor. Tekutina je vypuštěna prostřednictvím zabudované drenážní pumpy. Zařízení je vyrobeno z vysoko kvalitního plastu, lehce se udržuje a je lehce rozmontovatelné pro výměnu částí. NiMH baterie je v oddělené části a lehce se vyměňuje. Zařízení je možné používat nepřetržitě po dlouhou dobu díky kapacitě baterie a jednoduchostí, s kterou se baterie vyměňuje.

 

The Clean Air Factory B.V. s produktem BLOE Connect (Nizozemí – stání 10.108)

BLOE, jednotka, která je umístněná mezi záchodovou mísu a stěnu

Jednotka BLOE sestává z počítačového čipu, který uchovává různé druhy informací, například jak často je toaleta splachována, kdy je blokována a kdy je porouchaná. Tyto informace jsou získávány přes BLOE Connect a okamžitě přístupné facility manažerům prostřednictvím internetu 24 hodin denně. Informace jsou užitečné tím, že poskytují reálný náhled, jak často je každá toaleta na každém poschodí v každé budově používaná. Údaje mohou být následně analyzovány a použity facility manažéry a úklidovými službami pro sestavení  vhodného úklidového programu. Jednotka BLOE taktéž obsahuje unikátní patentový ventilační systém, určený pro odvedení nepříjemných zápachů přímo do kanálu. Navíc jednotka BLOE vstřikuje do vody speciální gel po každém spláchnutí. Tento gel zabraňuje vápenatění tím, že zanechává na záchodové míse teflonový film. Esenciální oleje vyvinuté speciálně pro BLOE zanechávají stálou svěží vůni. Všechna nastavení včetně kontroly ventilačního systému a množství použitého gelu a oleje mohou být monitorována a přizpůsobena on line. Systém vyhovuje korporátní sociální zodpovědnosti snižováním množství použité vody od 1 do 2 litrů za každé použití toalety.

 

Nominace v kategorii ‘Úklidový management a vzdělávání’

 

Alpheios International B.V. s produktem Vive Sustainability Scan (Nizozemsko)

Vive Sustainability Scan

Scan nabízí organizacím konkrétní implementační plán. Rychle vyzdvihne, které části organizace jsou nebo nejsou udržitelně čištěny a kde bylo dosaženo strategických cílů v denních operacích. Scan obsahuje nákladovou/výnosovou analýzu, takže zákazník si může vybrat, která investice z hlediska metodologie, zdrojů nebo školení mu umožní zlepšit udržitelnost úklidu bez nutnosti omezení primárních úklidových cílů. Poskytuje implementační plán krok za krokem, díky kterému může být dosaženo udržitelného úklidu.  Tento produkt analyzuje, školí a dohlíží na úklidový personál a jejich manažery.

 

Avista Time s produktem Avista Entré (Švédsko)

Avista Entré, pro poskytovatele služeb

Avista vyvinul produkt pro poskytovatele služeb. Poskytoval služeb používá mobilní telefon nebo telefon s možností přečtení NFC jako nástroj pro komunikaci přes host server. S pohledem na zvyšující se  účinnost a konkurenceschopnost firem vyvinula Avista řešení, které používá pro komunikaci NFC  prostřednictvím štítku umístěného na jakémkoliv místě  'on site'. Tento docházkový záznam z individuálně určeného mobilního telefonu je zaslán na server prostřednictvím GPRC, kde je uložen pro online přístup managementu, např.: jediný řídicí pracovník může vidět všechny kontrahované úklidové 'návštěvy' zajišťující splnění časových cílů a poskytovaných služeb. Služba může být řízená personálem (activity manager) pro generování „zavolání“ SMS/Chat správ ostatním 'on – call' kolegům při nesplnění naplánovaných úkolů. Jestliže není příjemce správy aktivován prostřednictvím určeného telefonu, systém může zaslat SMS na specifického pracovníka. Jestliže se tento pracovník nemůže dostavit, aktivity manažer může komunikovat přes SMS nebo jiné mobilní komunikační systémy (např. e-mailem apod.) s jiným z pracovníků personálu.

 

Freudenberg Household Products KG s produktem Vileda Professional E-College (Belgie – stání 04.307)

Vileda Professional E-College

V profesionálním úklidu je základním požadavkem použití systémů a materiálů, které dosáhnou požadovaného výkonu a maximální návratnosti investice. Použitím modulů 'Vileda Professional E-College' může daná organizace optimalizovat své školící programy. Moduly poskytují online výuku kdekoliv a odkudkoliv. Noví uživatelé se mohou přihlásit na platformu  'Vileda Professional E-College' nebo použít DVD. Student si vybere svůj jazyk, angličtinu nebo holandštinu, a začne svůj výukový modul. Součástí je i výukový instruktážní film. Poté může student pokračovat s hodnotící části modulu. Tato část interaktivně testuje jeho znalosti. Za test obdrží student body a v případě, že má dostatek bodů, má i dostatek teoretických znalostí systému a produktu. Tato informace je poté uložena v databázi Vileda Professional E-College. Studentovi bude zaslán certifikát a jeho zaměstnavatel bude informován o výsledku testu. Po získaní základních nezbytných znalostí profesionálního systému Vileda obdrží student krátké školení o poskytovaných schopnostech poskytovaných školitelem Vileda Professional nebo svým zaměstnavatelem. V případě kladného vyhodnocení schopností  student obdrží certifikát. Program Vileda Professional E-College není pouze digitálním výukovým systémem, ale taktéž řídicím nástrojem. Informace o úrovni školení a jejich výsledky budou přístupné i managementu klienta. Kvalita a účinnost zlepšuje návratnost a současně maximalizuje investice.

Překlad a zpracování: -veronika-
Foto: Archiv ISSA/INTERCLEAN Amsterdam

QUARTAL MEDIA informuje

Ke konci roku 2012 bylo ukončeno vydávání tištěného čtvrtletníku FUNERAL QUARTAL, který se věnoval problematice pohřebnictví.
Oborový B2B magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ vychází v tištěné podobě již osmým rokem. Můžete si jej přečíst i v elektronické verzi, která je zdarma k dispozici na portálu floowie.com
V loňském roce bylo zastaveno vydávání elektronické verze dvouměsíčníku s názevem ÚKLID+ [INFO]. Všechna vydaná čísla jsou dostupná v našem archivu a na portálu floowie.com

Aktuální elektronická verze magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ

Magazín ÚKLID+ČIŠTĚNÍ v plnohodnotné elektronické verzi pro PC, Mac, Android a iOS

Kompletní archiv všech dosud vydaných čísel najdete volně přístupný zde

Doporučujeme

 

UKLIDPLUS.CZ je internetový portál magazínu ÚKLID+ČIŠTĚNÍ, který vychází jako dvouměsíčník ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o.,
redakce oborových časopisů QUARTAL MEDIA.

Adresa redakce: Na Spojce 968/7, 101 00 Praha 10 - Vršovice.

Tel. +420 226 218 862, fax: +420 226 218 865, e-mail: redakce@uklidplus.cz, www.uklidplus.cz